NEWS / HABERLER

Özcan Alper'in yeni film projesine Dünya Sinema Fonu'ndan destek!

Özcan Alper’in yeni film projesi “Akordiyoncu” Almanya’nın önemli film marketlerinden olan Berlinale World Cinema Fund’dan prodüksiyon desteği almaya hak kazandı.

Berlin Film Festivali’nin World Cinema Fund/¨Dünya Sinema Fonu 2004 yılından beri her yıl, dünyanın farklı coğrafyalarından bağımsız filmlere yapım ve dağıtım desteği sunuyor. Bu yıl 50 ülkeden 135 proje arasından yapım desteği verilen dört projeden birisi de “Akordiyoncu” oldu.

Yıkıntılar Arasında , San Sebastian Film fstivali'nde gösterildi.

Sonbahar, Gelecek Uzun Sürer ve Rüzgarın Hatıraları filmleriyle tanınan Özcan Alper’in yönetmenliğini üstlendiği animasyon türündeki kısa film Yıkıntılar Arasında, Avrupa’nın önemli film festivallerinden 66. San Sebastian Film Festivali’nde gösteriliyor.

Özcan Alper‘in animasyon türündeki yeni kısa filmi Yıkıntılar Arasında, Avrupa’nın önemli film festivallerinden 66. San Sebastian Film Festivali’nde gösteriliyor.

22 Eylül’de başlayan ve 29 Eylül’de sona erecek olan San Sebastian Film Festivali’nde dünyadan 12 yönetmenin kısa filmlerinden oluşturulan “Gure Oroitzapenak-Hatıralarımız” isimli uzun metraj film kapsamında seyirciyle buluşacak olan Yıkıntılar Arasında’nın seslendirmesini ise Feyyaz Duman yaptı.

"BABAMIN KANATLARI"  KARLOVY VARY'DE!..

"BABAMIN KANATLARI" Bu yıl 51. si düzenlenen KArlovy Vary Film Festivali'nin ana yarışma bülümünde yarışacak.  

"RÜZGÂRIN HATIRALARI" POST PRODÜKSİYON AŞAMASINDA!

Nar Film' in yapımcılığını üstlendiği, Özcan Alper'in Yönetmenliğini yaptığı üçüncü uzun metrajlı filmi "Rüzgârın Hatıraları"nın  post prodüksiyon işlemleri devam ediyor.
  
Filmin Post Prodüksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra yurtdışı ve yurtiçindeki festival yolculuğunun ardından 2015 yılı içerisinde gösterime girmesi planlanmaktadır.

RÜZGARIN HATIRALARI AGORA WORK IN PROGRESS'E SEÇİLDİ

 Yönetmenliğini Özcan Alper'in yaptığı, Yapımcılığını Nar Film'in üstlendiği ''Rüzgarın Hatıraları'' adlı sinema filmimiz Selanik'te düzenlenen AGORA Works In Progress programına seçilen 10 projeden biri oldu.